Nature

 

دستگاه کمک تنفسی شامل دستگاه بای پپ، سی پپ، ونتیلاتور و دستگاه اکسیژن‌ساز، به گروهی از کالاهای پزشکی گفته می‌شود که برای بهبود اکسیژن‌رسانی به بیماران کاربرد فراوانی دارند.

بسیاری از افراد هستند که به دلایل مختلفی تنفس آنها با مشکل روبرو است. به عنوان مثال اشخاصی که دارای بیماری آپنه انسدادی خواب یا OSA هستند به دلیل حمله های تنفسی در طول خواب به ندرت می توانند با خیال آسوده بخوابند. ترس از خفگی و احتمال به واقعیت پیوستن این ترس خواب را از چشمان آنان می رباید. دستگاه بای پپ یکی از تجهیزات و لوازم پزشکی است که در چنین مواقعی به کمک این بیماران می آید و با فشار مثبت دو طرفه تنفسی باعث می شود که چرخه تنفسی بیمار حالت منظمی به خود گرفته و بیمار بتواند بدون مشکلی بخوابد.

قیمت دستگاه بای پپ بسته به اینکه دستگاه بای پپ ایرانی باشد یا بای پپ فرانسوی باشد یا دستگاه بای پپ آمریکایی متفاوت است همچنین قیمت بای پپ بستگی زیادی به شرکت سازنده بای پپ نیز دارد. برای خرید بای پپ قفط ملاک قیمت دستگاه بای پپ نیست. حتما قبل از خرید بای پپ با ما مشاوره نمایید تا ضمن معرفی انواع دستگاه بای پپ ، قیمت های موجود را در کنار ویيگی های هر دستگاه مقایسه نماببد.

دستگاه بای پپ در واقع ابزاری است که با استفاده از دو فشار متفاوت هوای فشرده ای را از طریق لوله و ماسک به بیمار انتقال می دهد. ساختار عملیاتی این دستگاه به گونه ای است که با توجه به دم و بازدم بیمار تنظیم می شود ؛ به این صورت که در هنگام دم بای پپ هوا را با فشار به سمت بیمار می فرستد و در زمان بازدم فشار کم می شود تا هوای بازدم به راحتی خارج شود .و در قیاس سایر دستگاه ها قیمت بای پپ بسیار مناسب است.

 bp 3

دستگاه بای پپ BIPAP چیست ؟
دستگاه BIPAP بای پپ از تجهیزات پزشکی پرکاربرد و حیاتی در بیمارستان ها و منازل، برای افرادی است، که معمولا از مشکلات و بیماری‌های تنفسی در هنگام خواب رنج می برند؛ دستگاه BIPAP با استفاده از فشار هوا در دوسطح (فشار هوای بالا و پایین) که با نام های ipap (فشار هوای دمی) و EPAP (فشار هوای باز دمی) در جهت تسهیل فرایند تنفس به فرد مبتلا به بیماری آپنه، کرونا، و... کمک میکند.
روش عملکرد دستگاه بای پپ BIPAP
دستگاه کمک تنفسی بای پپ، دستگاه تنفسی است که بین دو سطح فشار بالا و فشار پایین قرار دارد و قیمت دستگاه بای پپ بسیار مناسب و اقتصادی است. به سطح فشار بالا، فشار مثبت راه هوایی دمی (IPAP) و به سطح فشار پایین، فشار مثبت راه هوایی بازدمی (EPAP) گفته می‌شود دستگاه BIPAP وظیفه تولید جریانی از هوا با فشار ثابت را به صورت پیوسته برعهده دارد و عملکرد آن افزودن فشار ثابت هنگام دم و رسیدن به حداکثر میزان فشار تنظیمی و کاستن از میزان فشار ثابت هنگام بازدم بیمار است. همچنین در این دستگاه کمک تنفسی تعداد تنفس در دقیقه، قابل تنظیم می‌باشد به طوریکه در صورت وقفه در تنفس بیمار (آپنه)، دستگاه با ایجار فشار مثبت هوا سبب رفع مشکل و اصلاح الگوی تنفس می‌گردد.
انواع دستگاه بای پپ BIPAP
۱- مدل (S (Spontaneous یا خودبخودی:
به کمک این دستگاه بیمار خود تنفس‌هایش را شروع، کنترل و ختم می‌کند. در این مدل دستگاه، فشار دمی و بازدمی، می‌توانند توسط اپراتور تنظیم شوند.
۲- مدل (T (Time:
در این مدل اگر خود بیمار نتواند براساس تعداد تنفس‌های تنظیم شده در دقیقه (BPM) تنفس کند دستگاه این بازه تنفسی تنظیم شده را در اختیار بیمار می‌ گذارد.
۳- مدل (ST (Spontaneous /Time:
در این مدل خود بیمار تنفس‌ها را شروع می‌کند و اپراتور Back up Respiratory Rate را تنظیم می کند و باید Back Up Rate را معمولا ۳-۲ تا کمتر از تعداد تنفس بیمار انتخاب نموده و همچنین فشار دم و بازدم و زمان دم به بازدم و Triggering Sensitivity را تعیین نماید.
4- مدل (AVAPS):
وظیفه این نوع دستگاه کمک تنفسی تنظیم اتوماتیک تفاوت EPAP ,IPAP، براساس شرایط بیمار است و حجم از قبل تنظیم شده را اعمال می‌کند و ....

بای پپ
بای پپ

بهترین دستگاه های کمک تنفسی بای پپ کدامند؟
از شناخته شده ترین دستگاه بای پپ در بازار می توان به دستگاه بای پپ همچون دستگاه DeVilbiss IntelliPAP AutoBiLevel، دستگاه بای پپ Lowenstein PRISMA 25ST، دستگاه بای پپ ResMed AirCurve 10 S ، بای پپ خودکار Respironics Dreamstation، بای پپ خودکار Respironics BiPAP Auto SV Advanced System One اشاره کرد.

جهت آگاهی سریع از قیمت دستگاه بای پپ و مشاوره برای خرید بای پپ می توانید در بخش دستگاه های کمک تنفسی سایت ویسطب دستگاه Bipap موردنظر خودرا پیدا کرده و برای مشاوره جهت خرید بای پپ با کارشناسان ویسطب تماس حاصل فرمایید.

دستگاه بای پپ
دستگاه بای پپ


برای خرید دستگاه بای پپ Bipap یا استعلام قیمت دستگاه Bipap با مناسب ترین قیمت و معتبرترین برند های دنیا از طریق ثبت درخواست در سایت ویسطب خریداری نمایید. همچنین می توانید با مراجعه به بخش دستگاه های کمک تنفسی ، انواع دستگاه بای پپ و جزئیات این محصولات را نیز مشاهده کنید.
ویسطب یکی از بهترین فروشگاه های آنلاین در حوزه خرید و فروش تجهیزات کمک تنفسی به ویژه دستگاه Bipap می باشد؛ برای دریافت دستگاه بای پپ با کیفیت و مناسب، با کارشناسان و متخصصان ویسطب تماس بگیرید.